O nás a festivalu


Toybition

Festival stylových hraček vznil z myšlenky přivézt na jeden den do Tábora to nejlepší ze světa designových hraček a her. Chtěly jsme umožnit návštěvníkům vykročit cestou hraní s věcmi z přirozených materiálů, jako je papír, látka, dřevo či plsť. Mezi prodejci najdete české tvůrce, výtvarníky a výrobce vlastních hraček, ale i majitele e-shopů a obchodů s hračkami ze zahraničí, které splňují vysoká estetická kritéria. Tržiště s hračkami se snažíme doplnit různými herními zastávkami, koutky a tvořivými dílnami. Letos v listopadu proběhne již čtvrtý ročník.

Toyfest

Druhou neoddělitelnou částí festivalu je doprovodný program, který probíhá po celý den v malém sále v budově táborské Střelnice. Snažíme se představovat spolky, které běžně v Táboře nehrajou, nebo ty, které se nám během léta mimořádně líbily. Najdete zde divadla pro děti nebo promítání krátkých animovaných filmů v rámci ozvěn Anifilmu.

Vznik Hračkárny

Myšlenka uspořádat Hračkárnu napadla dvě mámy Petru a Báru, ženy, kamarádky, které dohromady mají šest dětí, věnují se tvoření, pedagogice i osobnímu rozvoji, společnou silou svojí myšlenku dotáhly do konce. Společně uspořádaly tři hezké a úspěšné ročníky. Ovšem, jak to tak v životě bývá, časem se rozhodly, že je chuť jít zase dál a věnovat svou energii jiným věcem, seberozvoji i rodině. Zpráva, že by měla tak krásná akce zaniknout nám nedala spát a rozhodli jsme se převzít štafetu a v pořádání akce pokračovat. My sami jsme rodičové, festival děláme s láskou a nadšením, doufáme, že se nám podaří uchovat vysoký standard i jedinečnou atmosféru tohoto dne. Doufáme, že nikoho z Vás nezklameme a nejen návštěvníci a prodejci budou spokojeni, ale hlavně Petra s Bárou. Všechny srdečně zveme na čtvrtý ročník Hračkárny. Těšíme se na Vás!!!!